به پایگاه اینترنتی مجتمع آموزشی منتظمی خوش آمدید آشنایی با موقوفات فیروزکوهی | مجتمع آموزشی رایگان منتظمی
زیر نظر موقوفه سردار فیروزکوهی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
Get Adobe Flash player
خوش آمدید
بازدیدکننده گرامی ضمن عرض خیر مقدم خدمت شما ، جهت بارگذاری صحیح صفحات لطفا از مرور گرهای گوگل کروم و یا فایرفاکس استفاده نمایید .

رسالت کارآفرینی مجتمع آموزشی منتظمی در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی می باشد

کلیه دوره های آموزشی این مجتمع کاملا رایگان می باشند (ویژه برادران)

شادروان سردار فیروزکوهی

گذری مختصر از بیوگرافی حساس سردار در تاریخ ایران

مرحوم میرزا کریم خان منتظم الدوله- سردار فیروزکوهی فرزند مرحوم امیرمحمدحسین خان ثانی سردار بزرگ محمدشاه و فاتح هرات از رجال عهد قاجاریه بوده در تحصیلات نظامی خود را در مدرسه سن سیر فرانسه گذرانده و موفق به دریافت نشان عالی لژیون دونور گردیده و صاحب تألیفاتی در زمینه فنون نظامی زمان خود بوده است و با توجه به اندیشه عالمانه ایشان اموال خود را وقف آموزش ایتام و کم بضاعت مینماید که این مجتمع نیز شالوده افکار این بزرگ مرد و همت عالی متولیان کنونی میباشد. ذیلاً وقف نامه و تأدیه مشایخ بزرگ زمان خود بر این وقفنامه به تصویر کشیده میشود.

دبستان منتظمی1319دانش آموزان تحت سرپرستی موقوفات فیروزکوهی در دبستان منتظمی واقع در چهار راه جمهوری سال ۱۳۱۹

نمایی از پیشینه آموزشگاه های واقف

اولین آموزشگاه در چهارراه جمهوری خیابان ولیعصر تأسیس و تا سال ۱۳۵۸ در زمینه های هنری مانند کاشی کاری آیینه کاری و صحافی و سایر حرف وابسته فعالیت مینمود و از این سال با همت و پشتکار متولیان موقوفه آقایان دکتر جمشید لئالی – حاج آقا مصطفی بلورچی – سید عطاالله تقوی شیرازی و مهندس عباس تشید جهت مدولار کردن سیستم آموزش و انطباق بانظام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور وابسته به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اقدام به دریافت مجوز تأسیس و مدیریت در رشته های کامپیوتر و نقشه کشی ساختمان و ارائه گواهینامه بین المللی از طرف سازمان مذکور نمود . و تا سال ۱۳۸۴ به فعالیتهای مستمر و پربار خود بصورت کاملاً رایگان در این محل ادامه میداد.

ولی در سال ۱۳۸۴ بعلت قدمت و فرسودگی ساختمان با مجوزی بنام مجتمع فناوری اطلاعات و عمران منتظمی به محل جدیدی واقع در باقرشهر منتقل و با تجهیزات و امکانات روز در رشته های مختلف کامپیوتر ، مهندسی عمران ، مهندسی ساختمان ، مهندسی معماری ادامه فعالیت مینماید. این مرکز باتوجه به بافت منطقه و رسالت آموزشگاه مبنی بر صددرصد رایگان بودن آموزش مورد استقبال عده زیادی از ساکنین محلی قرار گرفته و کماکان این روند ادامه دارد.

مشخصات آموزشی مرکز باقرشهر

مساحت مرکز بالغ بر ۵۰۰ مترمربع و دارای بخشهای مختلف مورد نیاز یک آموزشگاه استاندارد به شرح زیر میباشد:

۱- سه کارگاه مستقل در حرفه های ICDL هفتگانه – شبکه و سرور 2012 – مهندسی عمران و معماری (Autocad-Etabs-safe-HSE-3dmax و….)

۲- یک کارگاه آموزش تعمیرکار سخت افزار تلفن همراه از مقدماتی تا پیشرفته

3- یک کارگاه آموزش نصب، راه اندازي و تعمير پكيج شوفاژ