#

موقوفات میرزا کریم خان منتظم الدوله(سردار فیروزکوهی)

گذری مختصر از بیوگرافی حساس سردار در تاریخ ایران

مرحوم آقا میرسید کریم خان منتظم الدوله (فیروزکوهی) فرزند مرحوم امیرمحمدحسین خان ثانی سردار بزرگ محمدشاه و فاتح هرات از رجال عهد قاجاریه بوده در تحصیلات نظامی خود را در مدرسه سن سیر فرانسه گذرانده و موفق به دریافت نشان عالی لژیون دونور گردیده و صاحب تألیفاتی در زمینه فنون نظامی زمان خود بوده است و با توجه به اندیشه عالمانه ایشان اموال خود را وقف آموزش ایتام و کم بضاعت مینماید که این مجتمع نیز شالوده افکار این بزرگ مرد و همت عالی متولیان کنونی میباشد. ذیلاً وقف نامه و تأدیه مشایخ بزرگ زمان خود بر این وقفنامه به تصویر کشیده میشود.

#
#

نمایی از پیشینه آموزشگاه های واقف

اولین آموزشگاه در چهارراه جمهوری خیابان ولیعصر تأسیس و تا سال 1358 در زمینه های هنری مانند کاشی کاری آیینه کاری و صحافی و سایر حرف وابسته فعالیت مینمود و از این سال با همت و پشتکار متولیان موقوفه آقایان دکتر جمشید لئالی - حاج آقا مصطفی بلورچی - سید تقوی شیرازی و مهندس عباس تشید جهت مدولار کردن سیستم آموزش و انطباق بانظام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور وابسته به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اقدام به دریافت مجوز تأسیس و مدیریت در رشته های کامپیوتر و نقشه کشی ساختمان و ارائه گواهینامه بین المللی از طرف سازمان مذکور نمود . و تا سال 1384 به فعالیتهای مستمر و پربار خود بصورت کاملاً رایگان در این محل ادامه میداد.
ولی در سال 1384 بعلت قدمت و فرسودگی ساختمان با مجوزی بنام مجتمع فناوری اطلاعات و عمران منتظمی به محل جدیدی واقع در باقرشهر منتقل و با تجهیزات و امکانات روز در رشته های مختلف کامپیوتر و نقشه کشی ساختمان ادامه فعالیت مینماید. این مرکز باتوجه به بافت منطقه و رسالت آموزشگاه مبنی بر صددرصد رایگان بودن آموزش مورد استقبال عده زیادی از ساکنین محلی قرار گرفته و کماکان این روند ادامه دارد.

با بیش از چندین سال تجربه بهترین راهنمایی را خواهیم داشت.

تماس با ما